HOT Academy - шаблон joomla Joomla
 • 0(347)52 - 81-29
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інформаційно-аналітичні матеріали районної науково-практичної конференції педагогічних працівників

Дошкільна освіта

Упродовж останніх років особлива увага з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування приділяється розвитку дошкільної освіти. Станом на 15 серпня 2016 року функціонує 29 дошкільних навчальних закладів з них 5 – навчально-виховних комплексів, у яких виховується 2711 дітей. Організовано роботу 35 груп для дітей дошкільного віку при загальноосвітніх навчальних закладах, якими охоплено близько 576 дітей, майбутніх першокласників.

Не залишаються поза увагою і діти, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку. Для них функціонують 3 групи спеціального призначення для дітей з порушенням мови, в яких виховується 48 дошкільнят.

Різними формами дошкільної освіти відповідно до ст..9 Закону України. «Про дошкільну освіту» охоплено 100% дітей дошкільного віку, з яких суспільним дошкільним вихованням 63% від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років, решта 37% дітей дошкільного віку охоплені сімейним вихованням.

Сьогодні освітній процес в дошкільних навчальних закладах здійснює 314 педагогічних працівників, з яких 74% - з вищою освітою. Дошкільна освіта як перша освітня ланка має гнучко реагувати на сучасні соціокультурні запити, збагачувати знання дитини якісною інформацією, допомагати їй реалізувати свій природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські й національні відносини. З цим завданням може справитись досвідчений, творчий педагог. З цією метою в районі протягом року працювали різні форми методичної роботи. На засіданнях педагоги отримували інформацію про нові розпорядчі, нормативно-правові та інструктивно-методичні документи; вивчали передовий досвід, інноваційні технології. На базі Надвірнянського ДНЗ «Вогник» та Тисменичанського ДНЗ «Їжачок» проведено педагогічну практику для слухачів обласних курсів ОІППО.

Необхідно зупинитись на стані відвідування дітьми ДНЗ та завантаженості ДНЗ. Для вивчення даного питання виокремлено тільки ДНЗ комунальної форми власності.

Так, при списковому складі 2238 дошкільнят, в середньому відвідування складає 301 дитина, що складає 40%.

Щодо завантаженості ДНЗ дітьми, що при аналізі спискового складу на 100 місцях виховується 162 дитини. Враховуючи реальне відвідування на 100 місцях виховується тільки 65 дітей.

 

Велике значення для забезпечення здоров’я дітей відіграє харчування, вартість якого для однієї дитини в день у 2016 р. складає 23 грн. 00 коп. Відповідно до Закону України від 28.12.2014 р. №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» в міських дошкільних навчальних закладах батьки сплачують 60% від вартості харчування дитини, в сільських – 40%. Середній показник виконання норм харчування по району у 2016 році склав 78%.

Спільно з обласним центром психології та соціальної роботи проведено цикл обласних семінарів для керівників ДНЗ з проблеми «Психологічна компетентність керівника ДНЗ».

Незважаючи на позитивні зрушення в системі дошкільної освіти, залишається ряд проблем, які можна вирішити лише спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, розраховуючи на підтримку суспільства та фінансово сприятливі умови, а саме:

 • розширення мережі дошкільних навчальних закладів та створення належних умов для здобуття дітьми дошкільного віку якісної дошкільної освіти, насамперед шляхом реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси, а також відновлення роботи раніше закритих та відкриття нових ДНЗ;
 • удосконалення роботи системи обліку дітей дошкільного віку для влаштування у дошкільні заклади;
 • робота з сім’єю та школою – забезпечення наступності розвитку особистості дошкільника в сім’ї, початковій школі;
 • зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази;
 • вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальнихзакладах;
 • забезпечення виконання норм споживання основних продуктів;
 • підготовка спеціалістів з дошкільного виховання.

Початкова школа

З 1 вересня 2016 року початкова школа переходить на оновлені програми навчання. Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів. Програми затверджені Колегією МОН 4 серпня 2016 року

.

Ключові зміни:

 • знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – тепер вчителі визначатимуть їх самостійно, враховуючи рівень підготовки класу, наявність навчально-методичного забезпечення та регіональні особливості;
 • знято дублювання змісту у навчальних предметах «Основи здоров’я», «Я у світі», «Природознавство»;
 • здійснено перерозподіл тем між класами, щоб привести процес навчання у відповідність до вікових можливостей молодших школярів та принципу здоров’я та принципу здоров’я збереження;
 • уніфіковано термінологію програм, її наближено до вікових особливостей молодших школярів.

До оновлених програм підготовлено нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів та нові методичні рекомендації.

Щодо першокласників, то з метою зменшення психологічного напруження у молодших школярів до сформування навички письма, рекомендується використання простого олівця, в адаптаційному періоді навчання не рекомендується використання ручки з червоною пастою для виправлення помилок.

Ще однією зміною в початковій школі, зокрема і в 1 класі стане зняття вимоги перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Розвантаження та оновлення до 10% програм початкової школи – крок до повного оновлення стандартів середньої освіти, які будуть запроваджено з 2018 року

.

Загальна середня освіта. Мережа закладів. Контингенти учнів

У 2015-2016 навчальному році в районі функціонувало 54 загальноосвітні навчальні заклади усіх типів і форм власності. У них навчалося 13713 тис. учнів. Освітні потреби працюючої молоді задовільняла 1 вечірня (змінна) школа, де навчалося понад 60 осіб.

Для потреб обдарованої молоді функціонує Надвірнянський ліцей.

Щорічно зменшується кількість шкіл, які працюють у другу зміну. У 2015/2016 навчальному році навчання у другу зміну здійснювалося у 5 навчальних закладах для 443 учнів.

У минулому навчальному році профільне навчання запроваджено у 29 загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, що становить 90% від загальної кількості учнів 10-11 класів, у них функціонувало 83 профільні класи.

В районі діє 2 міжшкільні навчально-виробничі комбінати, у яких здобувають допрофесійну і професійну підготовку 1041 учень (71,3% учнів 10-11 класів).

Охоплення повною загальною середньою освітою дітей і підлітків шкільного віку

У 2015-2016 навчальному році в районі обліковано 15664 дітей і підлітків 6 – 18 років, з них:

 • 15618 - охоплені навчанням у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації;
 • 46 – діти віком від 7 до 18 років, які не здобувають повну загальну середню освіту, з них:
 • 32 – не підлягають навчанню за станом здоров’я;
 • 1 – навчаються професії без здобуття повної загальної середньої освіти;
 • 13 – навчаються у спеціальних закладах для дітей, які мають вади розумового розвитку;
 • 1 – не охоплені навчанням з різних причин;

Основною проблемою є те, що залученням дітей до навчання повинні займатися не тільки школи, але й органи місцевого самоврядування.

Кадри

Із 2128 педагогів велика кількість педагогів із вищою кваліфікаційною категорією. На даний час в районі 79 вчителів-методистів, педагогічне звання «старший вчитель» мають 581 вчитель.

Однак щораз, коли починається навчальний рік, виникає кадрова проблема. Налічується 302 пенсіонери, 30 керівників закладів освіти району пенсійного віку, 28 педагогів – віком понад 70 років.

Велика проблема із вакансіями. Тим часом до нас прибуло у 2016 році 48 випускників ВНЗ І-ІІ і ІІІ-IV рівнів акредитації, які очікують працевлаштування, всього очікують працевлаштування 496 педагогів.

В 2016 році з приводу працевлаштування зверталися випускники з таких спеціальностей:

 • початкова освіта;початкова освіта;початкова освіта;
 • українська мова та література;
 • іноземна мова;
 • біологія;
 • географія;
 • історія;
 • соціальна педагогіка, практична психологія;

Інклюзивна освіта

Впродовж навчального року повноцінно працювала психолого-медико-педагогічна консультація при районному інформаційно-методичному центрі. Відбулося 15 засідань ПМПК під час яких обстежено 122 дітей дошкільного та шкільного віку з особливими потребами.

На обліку ПМПК відділу освіти Надвірнянської РДА 285 дітей з розумовими та (або) фізичними вадами, які можуть навчатися.

34 дитини не підлягають навчанню за станом здоров’я.

90 учнів ЗНЗ району навчалися за індивідуальною формою навчання.

2 учнів навчалися за інклюзивною формою навчання (Пасічнянська ЗОШ І-ІІІ ст., Ланчинська ЗОШ І-ІІ ст.).

Інклюзивна форма навчання запроваджена в нашому районі з 2012 року. Для учнів з особливими освітніми потребами складені індивідуальні навчальні програми та індивідуальні програми розвитку.

В розробці цих програм приймали участь батьки та педагоги.

В 2016-2017 н.р. планується збільшити кількість навчальних закладів з інклюзивним навчанням (Битківська ЗОШ І-ІІІст. №1, Делятинська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Білозоринська ЗОШ І-ІІ ст., Лоївська ЗОШ І-ІІІ ст., Чорноославська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Сьогодні в Україні надважливим є питання освіти дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами. Ефективність навчально-виховної роботи досягається на основі надання дітям якісної корекційної допомоги за умови взаємодії вихователів, асистентів вихователів, корекційних педагогів і батьків.

Відпочинок та оздоровлення дітей

Влітку 2016 року в районі при Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 діяли 3 мовних відпочинкових табори, в яких відпочивало 75 дітей.

Під час перебування у мовних таборах учні мали можливість удосконалити свою мовну компетентність з англійської та німецької мов. Тематичні напрямки роботи таборів були різними: здоровий спосіб життя, театральні студії, свята та традиції країн, мова яких вивчається та України, молоді та талановиті, я і світ, збереження навколишнього середовища.

Заняття у мовних таборах відрізнялись від уроків та проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв’ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій. Учні поєднували навчання із захоплюючим відпочинком, а також отримували мотивацію для подальшого удосконалення володіння іноземною мовою.

Соціальна робота з дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування в 2015-2016 навчальному році

В 2015 – 2016 н. р. 79 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в загальноосвітніх закладах району були забезпечені безоплатним гарячим харчуванням. Вартість обіду для одного учня 1 – 4-их класів становить 10 грн., а в 5 – 11-их класів --- 14 гривень. В канікулярний період даній категорії дітей виплачується грошова компенсація за неодержане гаряче харчування в розмірі вартості обіду.

У вересні 2015 року дітям–сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування – учням 1-11–их класів виплачено по 650 грн. на придбання одягу та спортивної форми, учням, які тільки отримали статус, виплачено первісну грошову допомогу в сумі 1000 гривень.

Один випускник 11 класу, який є повнолітнім, одержав 8666.00 гривень, а десяти випускникам 11-их класів загальноосвітніх шкіл району із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування виплачено по 9458.00 грн. Таку ж суму одержать у вересні і випускники 9-их класів цієї категорії після надання довідок про продовження навчання в професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

У червні 8 чоловік із числа дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування, яким виповнилось 18 років, одержали по 1810 грн. одноразової допомоги, ще 8 дітей цієї категорії отримають таку ж суму в грудні цього року.

19 грудня, до Дня Святого Миколая, всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування одержали солодощі (за рахунок коштів спонсорів).

Двічі на рік соціальні педагоги та громадські інспектори з охорони дитинства відвідують сім`ї, де проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, складають акти обстеження житлово-побутових умов, постійно надають консультаційну допомогу опікунам та піклувальникам з питань виховання і навчання дитини-сироти, проводять анкетування з метою визначення психологічної атмосфери в родинах учнів, здійснюють контроль за своєчасним наданням дитині соціальної та правової допомоги.

Більшість дітей даної категорії залучені до гурткової та позашкільної роботи.

Діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування позачергово забезпечуються підручниками в шкільних бібліотеках.

У вересні всі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування шкільного віку одержать одноразову грошову допомогу на придбання шкільної та спортивної форм.

Забезпечення підручниками

Забезпечення навчальною літературою (підручниками) 2016-2017 н.р.

1 клас – 100%
2 клас – 99,7%
3 клас – 99,7%
4 клас – 77,7% (дозамовлено другої половини на 44,8%)
5 клас – 98,7%
6 клас – 98,6%
7 клас – 63,3% (дозамовлено друга половина на 34,7%)
8 клас – 0% (має бути 100% за новою програмою)
9 клас – 100%
10 клас – 90%
11 клас – 97,4%

За підсумками 2015-2016 навчального року освітяни району добилися значних результатів у Всеукраїнських олімпіадах з базових предметів, конкурсах, турнірах та конкурсі-захисті учнівських робіт МАН як на обласному так і на Всеукраїнському рівні.

Робота з обдарованими дітьми

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад з базових дисциплін учні району зайняли: 51 переможне місце, в тому числі:

 • 3 учні – перші місця;
 • 18 учнів – другі місця;
 • 30 учнів – треті місця.

На ІV етапі (загальнодержавному) Всеукраїнських учнівських олімпіад – 4 наших учнів представляли Івано-Франківську область: Генюк Богдана (11 клас), Питлюк Діана (10 клас) – економіка, Сєрова Мирослава (11 клас) – фізика (Надвірнянський ліцей), Сідляр Ірина (11 клас) – географія, Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Питлюк Діана з економіки виборола друге місце, інші стали дипломантами.

Переможцями ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН стало 12 учнів:

 • 4 учнів – перші місця;
 • 2 учні – другі місця;
 • 6 учнів – треті місця.

На ІІІ етапі (загальнодержавному) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН – четверо наших учнів представляли Івано-Франківську область.

Мирослава Сєрова, Роксолана Лахва (Надвірнянський ліцей, 11 клас) зайняли треті місця відповідно у відділеннях фізики та історії.

У 2015-2016 навчальному році троє учнів Надвірнянського ліцею також вибороли право взяти участь у очному фінальному етапі Інтернет-олімпіади в м. Одеса, де Генюк Богдана (11 клас) виборола перше місце, Питлюк Діана (10 клас) – третє місце (обидві з економіки) та Мирослава Сєрова з фізики стала дипломантом.

У зв’язку із браком фінансування у 2015-2016 н.р. не проводився обласний етап Всеукраїнських учнівських турнірів (крім біології).

Але за результатами минулорічних перемог учні із нашого району представляли нашу область на загальнодержавному етапі Всеукраїнського учнівського турніру юних економістів в м.Рівне, де команда Надвірнянського ліцею «Черлені пацьорки» стала дипломантом, а Роксолана Лахва і Іроденко Іванна вибороли перемогу в окремих номінаціях. Ця ж команда представила нашу область на Всеукраїнському учнівському турнірі з фінансової грамотності, та отримала спеціальні призи від НБУ (енциклопедії банківської справи – кожному учаснику).

Виховна робота

Важливого значення набуває національно-патріотичне виховання дітей та молоді, формування у них високої національної свідомості й самосвідомості, активної громадянської позиції, моральної, правової культури. На це націлюють освітян нормативні документи, де визначено стратегічні цілі й завдання виховання в особистості любові до Батьківщини, свого народу, формування громадянина-патріота (Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах, методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016-2017 н.р.

Пропагування ідеї патріотизму відбулося через учнівське самоврядування ЗНЗ та районної ради старшокласників. Проведення спільних з навчальними закладами акцій «Допоможемо нашій армії», «Напиши листа українському солдату», «Кожен клас зігріє вас», «Повертайся живим». День Гідності та Свободи та інші заходи патріотичного спрямування стали основним способом використання потенціалу учнівської молоді у вихованні патріотів.

Важливе місце в патріотичному вихованні учнів у масових заходах займає : районний конкурс патріотичної пісні, свято козацької звитяги «Козацькому роду нема переводу», патріотичної пісні, патріотичні читання поезії, День Героїв, Перший урок «Україна – єдина країна».

Хочеться відзначити активну участь виховників у районних та обласних конкурсах: обласний конкурс на кращу модель учнівського самоврядування (ІІІ місце Гвіздська ЗОШ І-ІІІ ст., педагог-організатор Береза Олександра Василівна), Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» (номінація «Класний керівник 10-11 класів», обласний етап). Гідно представила наш район Левицька Галина Романівна, класний керівник Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст.

Комп`ютеризація та інформатизація навчальних закладів

Згідно з Новими державним стандартом освіта має орієнтуватись на діяльнісні та розвиваючі технології, які формують в учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення. Тому про впровадження ІКТ як умову якісної освіти говоримо давно, часто, багато і це одне із небагатьох питань освіти які є настільки важливим - наскільки і проблемним.

Основне завдання освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства - Це – навчити учнів та вчителів використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології. За умови їх впровадження змінюються зміст, методи та організаційні форми роботи. Для цього було відновлено курси « Інтел. Навчання для майбутнього» за новою версією і навчено 2 групи вчителів по 10 чол. Також було проведено екпериментальну групу за авторської програмою « Інструменти візуалізації навчання» для вчителів початкових класів

Необхідною складовою формування єдиного освітнього інформаційного простору, та умовою використання інноваційних та дистанційних технологій навчання є наявність Інтернету.

За минулий рік високошвидкісний інтернет проведено в Чорнопотоківську ЗОШ І-ІІІ ст.

За підтримки обласної та районної адміністрації покращено матеріальну базу з комп’ютерної та периферійної техніки.

Активнішими стають вчителі - предметники щодо використання ІКТ. Вчителі готують роздаткові матеріали , готують мультимедійні уроки, створюють власні сайти і блоги через які спілкуються з учнями, створюють базу методичних розробок, проводять діагностування. Найбільш активно використовують інтернет простір вчителі Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст, Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Делятинського НВК, Парищенської ЗОШ, Надвірнянського МНВК, Надвірнянської станція юних техніків, Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст №2.

Позашкільна освіта

Позашкільну освіту в районі представляють позашкільні заклади, а саме: Надвірнянський районний центр дитячої творчості, районний еколого-натуралістичний центр, районна станція юних техніків, Ланчинський центр дитячої та юнацької творчості. Позашкільні заклади не тільки пропонують широкий вибір творчої діяльності, але й ефективно мотивують його. Упродовж 2015 – 2016 навчального року вони діяли як методичні центри з питань позашкільної та позакласної роботи різноманітного спрямування.

Діюча мережа ПНЗ – 298 гуртків, в яких виховується 4502 дітей району надає безкоштовні послуги, створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку дітей та підлітків, здійснює соціальні функції стосовно забезпечення змістовного дозвілля молоді, навчає учнів за дослідницько – експериментальним, художньо – естетичним, еколого – натуралістичним, туристсько – краєзнавчим, науково – технічним напрямами.

Підготовлено та проведено фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2016», який відбувався з 18 по 20 травня 2016 року в смт. Делятин.

Підвіз

В районі проживають за межею пішохідної доступності і потребують підвозу до місця навчання і додому -- 771 учень. Для організації підвезення залучаються приватні перевізники та автобуси, придбані на виконання програми «Шкільний автобус». З 2003 року (з часу дії програми «Шкільний автобус») до району поставлено 8 автобусів. Безкоштовним підвезенням у 2015-2016 навчальному році забезпечено (94%) учнів.

Разом з тим, в реалізації програми “Шкільний автобус” є ряд проблем:

 • через відсутність відповідних доріг не здійснюється підвіз учнів з присілка Лази до Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. та з присілка Климпуші до Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст.;
 • потребує оновлення існуючий парк автобусів;

Харчування

Завдяки спільним діям керівників навчальних закладів, громадськості, батьків та влади стан організації харчування школярів щорічно якісно змінюється. Майже у всіх школах функціонують їдальні або буфети, їх матеріальна база та оснащення, хоч і повільно, але покращується.

На виконання вимог чинного законодавства здійснюється харчування окремих категорій дітей за бюджетні кошти.

Так 120 учнів – батьки яких були і є учасниками АТО та 860 учнів з малозабезпечених сімей харчуються за рахунок коштів районного та міського бюджетів.

Матеріально-технічна база

З 15 по 19 серпня робочою групою, створеною відповідно до наказу відділу освіти Надвірнянської РДА від 08.08.16 р. №219, було проведено об’їзд навчальних закладів Надвірнянського району з метою перевірки стану їхньої підготовки до нового 2016-2017 навчального року. Робоча група в складі представників управління Держпродспоживслужби, РВ УДСНС, відділу освіти та райдержадміністрації проінспектувала стан матеріально-технічної бази закладів та реалізацію програми соціально-економічного та культурного розвитку району.

Цього року загалом на заходи щодо забезпечення програми соціально-економічного розвитку в районному бюджеті заплановано понад 9,6 млн. грн. , з них 1,69 млн. грн. – це субвенції з бюджетів сільських, селищних та міської рад, 0,82 млн. грн. – кошти освітньої субвенції, понад 5,8 млн. грн. – кошти районного бюджету та 1,36 млн. грн. – субвенції з обласного бюджету. На момент об’їзду понад 90 % плану заходів вже виконано та профінансовано.

Пріоритетними залишаються енергозберігаючі заходи, а саме, заміна вікон та дверей – понад 900 тис грн.., ремонт систем теплопостачання та заміна котлів – 544 тис. грн., утеплення та перекриття дахів – близько 1,8 млн. грн. На даний момент облаштовано та капітально відремонтовано системи водопостачання та водовідведення, внутрішні туалети в Делятинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Делятинському НВК, Битьківській ЗОШ І-ІІІ ст., Парищанській ЗОШ І-ІІІ ст., Добротівському НВК, Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст. тощо загальною вартістю близько 1 млн. грн.

Для проведення поточного ремонту шкіл групою ЦГО відділу освіти були закуплені будівельні матеріали на суму 180 тис. грн.. Цього року вперше дані закупівлі поводились з використанням системи PROZORRO, що надало можливість заощаджені бюджетні кошти спрямувати на потреби установ освіти.

Не залишився поза увагою і фізичний розвиток наших дітей. В цьому році Пасічнянська та Тисменичанська громади отримали сучасні спортивні майданчики зі штучним покриттям, а також буде встановлено три спортивно-тренажерні комплекси в смт. Битків, с. Гвізд та с. Середній Майдан, окрім того в школах району оновлено спортінвентар.

Науковий прогрес в сфері ІТ-технологій, нові програмні вимоги у вивченні інформатики в школі вимагають постійної модернізації комп’ютерної техніки. На ці цілі цього року профінансовано 220 тис. грн., на які закуплено ноутбуки, мультимедійні проектори, комп’ютери, принтери.

Насамкінець слід зазначити, що стан фінансування освітньої галузі протягом останніх двох років чітко відображає позицію влади та депутатів всіх рівнів, а саме розуміння значення загальної середньої освіти в процесі оновлення та реформування українського суспільства. Надання якісних освітніх послуг неможливе без суттєвого покращення матеріально-технічної бази шкіл.

Результати ЗНО

Степан Северилов,
начальник відділу освіти

Шановні відвідувачі!

university building

Ми раді вітати вас на офіційному веб-сайті відділу освіти Надвірнянської районної державної адміністрації.

Сьогодні ви можете ознайомитись з освітою Надвірнянщини. Нашу сторінку ми будемо розширювати, поглиблювати, удосконалювати. Вдячні вам за те, що відвідали наш сайт. Сподіваємось на конструктивну співпрацю.

Структура відділу освіти

Апарат відділу освіти

Інформаційно методичний центр

Розділ на етапі наповнення

Бухгалтерія

Розділ на етапі наповнення

Матеріальний відділ

Розділ на етапі наповнення

Група ЦГО

Розділ на етапі наповнення

 alt=