HOT Academy - шаблон joomla Joomla
  • 0(347)52 - 81-29
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Початок народної освіти на західноукраїнських землях тісно пов’язаний з реформами кінця ХVІІІ століття в Австрійській імперії, які проводив імператор Йосиф ІІ (1780-1790). Саме тоді було запроваджено сітку початкових (однокласних) та середніх шкіл. У початковій школі навчання проводилося рідною мовою. Такі школи знаходилися як правило при церквах, тому й називалися парохіальними. У Пнів’ї парохіальна школа існувала вже в 1832 році.

Дітей у с.Пнів навчав місцевий священик Микола Левицький. Трохи згодом була відкрита і народна школа. В ній в 1864 році навчалась 51 дитина, а в 1865 – 71 дитина. Вчителем в цей час був Семен Магура. В школі діти навчались читати, писати і рахувати. Школа утримувалась за кошти держави і громади села.

Для населення Пнів’я, що на той час становило близько 3,5 тисяч мешканців, кількість дітей що вчилися була досить малою. Це пояснюється тим, що діти, в більшості, працювали в домашньому господарстві. Ті ж хто ходив до школи вчилися також не регулярно і то переважно зимою, коли роботи було менше. Систематично школа працювала лише з 1875 року. В 1887 році в Пнів’ї було 553 дитини шкільного віку, а в 1890 – 559 дітей.

Після окупації Східної Галичини Польщею стан освіти покращився, зокрема, було відкрито двокласну, а в 1935 році трикласну утраквістичну школу, де навчання велося українською і польською мовами. Крім цього в Білозорині, в Річках, була відкрита однокласна школа.

В 1934 році з ініціативи керівника школи Стефанії Лятишевської і місцевого війта Дмитра Цибрівського, в нашому селі було побудоване двоповерхове приміщення школи. Кошти на будівництво були виручені з продажу толоки у приватну власність.

Дмитро Цибрівський

Народився 01.11.1889 в с.Підсоснів на Львівщині. Закінчив Львівську гімназію та політехнічні студії Віденського університету (1921).

Восени 1921 року переїхав до Надвірної, де почав працювати в польській державній установі, що займалась відбудовою міста, зруйнованого в роки Першої світової війни. За те, що розмовляв виключно українською мовою, у 1922 році звільнений з роботи. Член ОУН, у 1932-1936 роках був війтом у Пнів’ї (Пнівської Гміни). Брав участь у проектуванні й реконструкції будинку Надвірнянської «Просвіти».

11 листопада 1943 року заарештований гестапо. Після жорстоких катувань помер.

Розробив проект Пнівської школи

Автором проекту був вище згаданий Дмитро Цибрівський, а керівником будівництва Іван Гречківський з Надвірної.

Гречківський Іван

1894 року народження, м. Надвірна. Директор повітового союзу кооператорів, член ОУН. 17 листопада 1943 року розстріляний гітлерівцями.

Керівник будівництва школи

Івашина Олексій Никифорович

Це приміщення проіснувало в первинному вигляді до 1980 року, коли почалась його реконструкція і будівництво нового корпусу. Велика заслуга в цьому належала директору школи Івашині Олексію Никифоровичу.

Шановні відвідувачі!

university building

Ми раді вітати вас на офіційному веб-сайті відділу освіти Надвірнянської районної державної адміністрації.

Сьогодні ви можете ознайомитись з освітою Надвірнянщини. Нашу сторінку ми будемо розширювати, поглиблювати, удосконалювати. Вдячні вам за те, що відвідали наш сайт. Сподіваємось на конструктивну співпрацю.

Структура відділу освіти

Апарат відділу освіти

Інформаційно методичний центр

Розділ на етапі наповнення

Бухгалтерія

Розділ на етапі наповнення

Матеріальний відділ

Розділ на етапі наповнення

Група ЦГО

Розділ на етапі наповнення

 alt=